Hlavička
06/07/2018

Čeští doktoři budou kopat o zlato! Porazili Brazílii a míří do finále

Mistrovství světa lékařů ve fotbale je pro český tým mimořádně úspěšné. Dosud neprohrál jediný zápas, v semifinále doslova smetl Mexiko 7:2 a dnes porazil Brazílii 1:0. Češi míří do finále a budou bojovat o zlato. Stali by se tak počtvrté v řadě mistry světa.

reklama

reklama

Čeští lékaři jsou ve fotbale naprostý fenomén. Šampionátu se neúčastní dlouho – zatímco první mistrovství světa lékařů ve fotbale se konalo už v roce 1992, Češi se ho poprvé zúčastnili v roce 2013 v Maďarsku. Od té doby se ale na trávníku stali takřka neporazitelnými.

Chtělo by se napsat obvyklou větu, že začátky byly pro český reprezentační tým těžké – ale nebyly. Ve světle výkonů tuzemských hráčů spíš komické. Tým se totiž dal narychlo dohromady na inzerát chvíli před mistrovstvím světa. 


reklama

Spanilá cesta českých lékařů k titulům začala inzerátem

Česká lékařská komora na jaře 2013 pozvala všechny fotbalisty mezi lékaři na výběrové utkání inzerátem v časopise Tempus medicorum. Tam se vlastně hráči poprvé setkali a ještě tentýž rok odjel nesehraný tým na mistrovství v Budapešti. 

Ačkoliv se mužstvo skládalo na poslední chvíli, předvedlo tehdy spanilou jízdu až do finále. Zlato mu uteklo až v úplném závěru, kdy Češi prohráli na penalty a skončili stříbrní. Stejný úspěch se opakoval i o rok později – opět druhé místo. Od té doby jsou ale čeští lékaři nezastavitelní. Vyhráli všechna následující mistrovství, a letos tedy obhajují zlato už počtvrté v řadě! 


Češi jsou ve finále!

Roli jasných favoritů potvrzují čeští lékaři i letos, kdy jsou zároveň pořadateli mistrovství v Praze. V konkurenci 22 národních týmů z pěti kontinentů se dnes definitivně probojovali do finále.

Ze základní skupiny postoupili Češi celkem hladce třemi vítězstvími ve třech zápasech nad Argentinou (1:0), Kazachstánem (1:0) a Ruskem (1:0). Ve čtvrtfinále včera přesvědčivě porazili Mexiko (7:2) a dnes odpoledne zvítězili nad Brazílií (1:0).


Finále v sobotu na Strahově. Obhájí Češi zlato?

Finálový zápas se odehraje zítra ve 14 hodin na Stadionu Evžena Rošického. Obhájit počtvrté zlato nebude pro českou reprezentaci zřejmě nijak snadné. „Vyhrát je opravdu strašně těžké. Ten turnaj se rozhoduje někdy pátý šestý den a tam se projevuje kvalita lavičky. A protože to známe, chceme zátěž rozvrhnout na všechny hráče,“ řekl na začátku mistrovství v rozhovoru pro Naše zdravotnictví trenér lékařů Vladimír Richter.

„Ono se to ukáže ke konci,“ prorokoval. „Kvalita naší lavičky by se měla prosadit. Máme dvaadvacet hráčů, kteří jsou vyrovnaní. U toho čtvrtého, pátého, šestého zápasu se ukáže, jak jsou na tom mančafty opravdu.“ Více v článku: Míří čeští lékaři ke zlatu? Trenér: Rozhoduje závěr, ale jsme silní.

David Garkisch

Foto: Pxhere.com, CC0


reklama

reklama

reklama

reklama