Čeští lékaři jsou ve finále fotbalového mistrovství světa! Vybojují zlato?

Fotbalový tým českých lékařů potvrdil na šampionátu v Mexiku svoji obávanou pověst. Dnes v semifinále smetl mužstvo Katalánska a postupuje tak do finále letošního ročníku mezinárodního mistrovství světa lékařů ve fotbale. Už je tedy jisté, že Češi domů bez medaile nepřiletí.

article

Když se před sedmi lety čeští lékaři poprvé přihlásili na fotbalový šampionát, nikdo ještě netušil, jaký soupeř právě ostatním vyrostl. Hned napoprvé si odvezli stříbro a následující rok rovněž. A pak předvedli něco nevídaného – stali se mistry světa ve fotbale lékařů třikrát za sebou. Loni, kdy šampionát zrovna hostila Praha, jim zlato jen těsně uniklo, ale byli opět stříbrní.


Češi už si budou vybírat jen mezi zlatem a stříbrem

Ani letos čeští doktoři svoji pověst neztratili a probojovali se do finále, kde se utkají o první a druhé místo mistrovství. Soupeřem jim bude tým Velké Británie, se kterým se ve finále utkali už loni.

„Máme jim co vracet, protože právě oni nás porazili v loňském pražském finále. V dnešním zápase si zahráli všichni hráči našeho týmu a každý bojoval na hranici svých možností. Zítra ale musíme jít až za limity. Věřím, že to dokážeme, protože vnitřní síla týmu je obrovská,“ napsal v předvečer finále na facebookový profil týmu hráč Pavel Mencl.

Finále mezi Českem a Velkou Británií se odehraje zítra ve 20 hodin našeho času. O výsledku vás vzápětí budeme informovat.


Žádný okresní přebor, ale tvrdý šampionát

Jak dnes tým na společné fotografii upozornil, ze sedmi účastí na MS Češi sedmkrát hráli ve finále. Šampionát přitom není žádný okresní přebor. Každým ročníkem naopak získává na prestiži, účastní se ho týmy pěti kontinentů a ty jsou rok od roku silnější a kvalitnější.

Zašlo to tak daleko, že některé národní týmy do svých řad přijaly i falešné lékaře – ve skutečnosti profesionální či poloprofesionální šikovné fotbalisty, kteří se sice prokázali lékařskými diplomy, ale kontrola u nich ověřila, že neovládají ani základy medicíny. Stalo se tak nejen loni v Praze, ale už i letos v Mexiku. Více v článku Naši doktoři postupují. Na mistrovství se ale švindlovalo s falešnými lékaři.


Stará garda lékařů se chce dostat do top 10

Takové triky ovšem čeští lékaři nepotřebují. Kromě nešťastného prvního utkání s Argentinou, kdy jim vítězství těsně uteklo, porazili dosud všechny soupeře, kteří se jim postavili. Včera při penaltovém závěru udolali tým Ukrajiny 2:1 (videozáznam vítězného gólu zde). Dnes navíc s přehledem porazili Katalánsko 4:1 (branky: 11. Hála, 38. Nedvěd, 44. Nedvěd, 70. Mazura). Českému reprezentačnímu týmu lékařů se tak opět otevřela cesta do finále a možná k dalšímu titulu mistrů světa.

Součástí šampionátu je i soutěž „starých gard“ Masters, která má trochu jiná pravidla ohledně věku hráčů. I v této kategorii Češi sestavili fotbalový tým, ale přestože jsou v něm i hráči s tituly mistrů světa z předchozích ročníků, letos se jim už tolik nedařilo. Bojují ve skupině týmů o 9. až 16. místo. „O top 10 určitě zabojujeme,“slibují na facebookovém profilu reprezentačního týmu.


David Garkisch

Foto: Czech national medical football team


Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat