Jaké to je být rukojmím teroristů? Můžete to zkusit, hledají dobrovolníky

Svým způsobem zajímavý zážitek i užitečný čin nabízí komora záchranářů každému, kdo by byl v září v Praze ochotný sehrát roli figuranta při velkém cvičení protiteroristické jednotky a integrovaného záchranného systému. Akce má název Démon a odehraje se v Kongresovém centru Praha na Vyšehradě.

Máte-li dobrou psychickou odolnost a třeba trochu smyslu pro dobrodružství a získávání nových zkušeností, můžete se stát dobrovolnými figuranty při protiteroristickém cvičení v Praze. "Cvičení bude největšího rozsahu za posledních mnoho let," uvádí komora záchranářů.

Přesnější detaily scénáře ještě nejsou známy. Tedy kromě toho, co je nasnadě: Kongresové centrum přepadne skupina teroristů a zadrží uvnitř větší množství rukojmích. Budou muset být osvobozeni a rovněž ošetřeni, protože mezi nimi bude i mnoho raněných.


Od dobrovolníků se čeká psychická odolnost

Právě pro tyhle role už v předstihu shánějí záchranáři dobrovolníky. "Pro zdar cvičení a k navození reálnosti situace potřebujeme co nejvíce figurantů – rukojmích," uvádí komora záchranářů ve své pozvánce

Cvičení se odehraje ve zmiňovaném Kongresovém centru 11. září od 7:30 do 12 hodin. Jednou z podmínek účasti je skutečně "psychická odolnost", kromě toho ale také zletilost, svéprávnost, dobrý zdravotní stav a souhlas s fotografováním a natáčením akce. 


S sebou povinně špunty do uší

Že nebude nouze o trochu adrenalinu slibuje i nutné a doporučené vybavení. Ochranné brýle patří mezi doporučení, špunty, vata do uší nebo ochranná sluchátka pak mezi nutné vybavení.

"Máte-li zájem zažít pocity rukojmích, vidět práci špičkové policejní složky a dalších složek IZS a hlavně pomoci nám v přípravě na boj s terorismem, vyplňte prosím přiložený formulář," láká figuranty komora záchranářů na svém webu.

David Garkisch

Foto: Pixabay.com, CC0

 

Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Koronavirus je v Praze už téměř bez kontroly, potvrzují svědectví lidí

Další rekord, v pátek skoro 1 500 nových případů. Praha zažila skok