Komora lékařů vyzývá ministra: Nelze čekat, zásadně zpřísněte opatření

Na nového ministra zdravotnictví Jana Blatného se obrátil prezident lékařské komory Milan Kubek s "naléhavou výzvou", aby vládě ihned navrhl zpřísnění dosavadních protiepidemických opatření, pokud se Česko chce vyhnout kolapsu zdravotnictví.

"Zdravotnictví je přetížené a situace se v dalších dnech bude dále zhoršovat. Pokud chceme zabránit kolapsu zdravotnictví a současnému živelnému zhroucení ekonomiky s ohrožením fungování i samotné kritické infrastruktury státu, není již opravdu na co čekat," napsal prezident komory Kubek novému ministrovi.


Kubek: Hrozí nám zahlcení zdravotnictví

Šéf lékařů zároveň ministra ujistil, že Česká lékařská komora je s ním připravena spolupracovat. Podle Kubka se zdravotnictví aktuálně potýká s tou nejvážnější krizi, jaké kdy muselo čelit. 

"Vzhledem k tomu, že dosud přijatá protiepidemická opatření nedokázala dostatečným způsobem zbrzdit nárůst počtu nových případů nemoci covid-19, hrozí nám zahlcení zdravotnického systému se všemi katastrofálními důsledky na zdraví a životy občanů České republiky," napsal ministrovi Kubek.

"Vážený pane docente, obracím se na Vás nejenom jako na ministra, ale též jako na kolegu s naléhavou výzvou, abyste jako ministr, jehož prvořadým úkolem je zvládnutí současné epidemie, okamžitě navrhl Vládě ČR zásadní přitvrzení protiepidemických opatření. Zdravotnictví je přetížené a situace se v dalších dnech bude dále zhoršovat. Pokud chceme zabránit kolapsu zdravotnictví a současnému živelnému zhroucení ekonomiky s ohrožením fungování i samotné kritické infrastruktury státu, není již opravdu na co čekat," vyzval ministra Milan Kubek.

(gar)


Celý text veřejného dopisu ministru zdravotnictví od prezidenta České lékařské komory:


Vážený pane ministře,

úvodem mi dovolte, abych Vám nejenom jménem svým, ale jménem celé České lékařské komory poblahopřál k jmenování ministrem zdravotnictví Vlády ČR a popřál vám ve vaší nelehké práci hodně odvahy a štěstí.

Přebíráte vedení resortu  zdravotnictví v situaci, kterou nelze hodnotit jinak, než jako mimořádně vážnou. Ujišťuji Vás, že  Česká lékařská komora je samozřejmě připravena s vámi spolupracovat, abychom společně zvládli tu nejvážnější krizi, jaké kdy muselo naše zdravotnictví čelit. 

Vzhledem k tomu, že dosud přijatá protiepidemická opatření nedokázala dostatečným způsobem zbrzdit nárůst počtu nových případů nemoci covid-19, hrozí nám zahlcení zdravotnického systému se všemi katastrofálními důsledky na zdraví a životy občanů České republiky. 

Vážený pane docente, obracím se na Vás nejenom jako na mistra, ale též jako na kolegu s naléhavou výzvou, abyste jako ministr, jehož prvořadým úkolem je zvládnutí současné epidemie, okamžitě navrhl Vládě ČR zásadní přitvrzení protiepidemických opatření. Zdravotnictví je přetížené a situace se v dalších dnech bude dále zhoršovat. Pokud chceme zabránit kolapsu zdravotnictví a současnému živelnému zhroucení ekonomiky s ohrožením fungování i samotné kritické infrastruktury státu, není již opravdu na co čekat. 

S uctivým pozdravem

MUDr. Milan Kubek

prezident České lékařské komory

Anketa

Měla by být protiepidemická opatření zpřísněna?

Celkem hlasovalo 3595 čtenářů.
Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Vstoupila v platnost novela konopného zákona. Přináší lepší možnosti pěstitelům i pacientům