Mia přišla na svět v sanitce, za pár dnů oslaví čtvrt roku

Dobrých zpráv není nikdy dost. A tahle k nim patří. Mladá maminka poděkovala jihomoravským záchranářům za pomoc při překotném porodu v sanitce. Přišla jim ukázat i svou dceru, kterou profesionálně pomohli přivést na svět navzdory okolnostem.

Poděkování slyší asi každý záchranář rád, hlavně když se týká příběhu s dobrým koncem. Jeden takový se odehrál v Brně a narodila se při něm zdravá holčička Mia. I když trochu dramaticky.

Nezapomněla na to ani její máma, která ji s dodatečnými díky přišla záchranářům ukázat. "Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala všem záchranářům, kteří přijeli „včas“ 22. 9. krátce po půlnoci k nám do brněnských Bohunic a pomohli mi při překotném porodu. Jen díky jejich pomoci se nám narodila zdravá dcera a vše proběhlo bez komplikací. Velké díky patří především dvěma mužům, kteří byli se mnou v sanitce a byli mi velkou oporou při porodu. Chtěla bych jim osobně poděkovat, pokud by byla možnost, jednalo se o sanitku číslo 16," napsala nejprve v dopise paní Markéta z Brna.


Porod trval jen pár minut

Záchranáři prosbě rádi vyhověli, a tak se všichni aktéři nočního překotného porodu mohli setkat. Celá šťastná rodina se tak po čtvrt roce viděla s lékařem Stanislavem Popelou a Lukášem Skřejpkem, jedním ze záchranářů, kteří rodičce přispěchali na pomoc.

"Nejprve to vypadalo, že přesun do porodnice stihneme, ale poté, co jsme mladou ženu uložili na nosítka, bylo jasné, že miminko přijde na svět už ve voze. Všechno šlo dobře, maminka byla šikovná a Mia se narodila během několika minut. Tatínkovi jsme pak umožnili přestřihnout si pupeční šňůru, také on celou situaci zvládl skvěle. Výjezdy, na jejichž konci je zdravé miminko, jsou ty nejkrásnější," říká lékař Stanislav Popela.
Jsem rád, že je malá v pořádku, říká záchranář

Když zdravotníci rodičku i holčičku ošetřili, převezli obě do Fakultní nemocnice Brno. Rodiče ke společnému setkání i její starší sestřičku. "Jsem rád, že je Mia v pořádku, dali jsme jí na památku malou sanitku a vyřídili pozdravy od kolegů, kteří byli také na místě, ale bohužel se tohoto setkání nemohli zúčastnit,“ usmívá se záchranář Lukáš Skřejpek. 

"Co dodat? Děkujeme za milou návštěvu a celé rodině přejeme hlavně hodně zdraví a radosti," doplnila k setkání Michaela Bothová, tisková mluvčí záchranné služby Jihomoravského kraje.


(gar)

Foto: ZZS JMK


Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Video: Porod na benzince z pohledu záchranářky. Řídila ho telefonem