Naši doktoři postupují. Na mistrovství se ale švindlovalo s falešnými lékaři

Čeští lékaři se na mistrovství světa ve fotbale v Mexiku probojovali ze základní skupiny a postupují. Situace kolem dalších soupeřů je ale nepřehledná, protože se ukázalo, že Ukrajinci zřejmě podváděli a nastrčili na hřiště falešného doktora. Další zápasy se odehrají zítra.

Fotbalový šampionát lékařů (World Medical Football Championship), který se letos koná v Mexiku, se dostal do své poloviny. Český reprezentační tým postupuje a od zítřka bude svádět boje o postup s vítězi základních skupin.

V tuto chvíli ještě není jisté, s kým se Češi utkají, protože se na mistrovství znovu objevil pokus o podvod. Podle zpráv, které má redakce Našeho zdravotnictví z místa, tým Ukrajiny na hřiště zřejmě poslal fotbalistu, který ale není lékařem.


Podváděli letos Ukrajinci s falešným doktorem?

Mistrovství světa lékařů ve fotbale má totiž jedno pochopitelné specifikum – hráčem může být každý, ale musí být zároveň lékařem. K pravidlům šampionátu tak patří právo vybrat namátkou v týmu soupeřů hráče, kterým pak podle jejich specializace položí rozhodčí několik medicínských dotazů.

Tak se i přes případné falešné diplomy dá snadno ověřit, jestli jde o lékaře, nebo třeba najatého profesionálního fotbalistu. Pokusy o takový podvod odhalili loni i čeští organizátoři, když se turnaj odehrával v Praze. Více v článku Čeští lékaři mají na mistrovství stříbro! Turnaj poznamenali falešní doktoři.

„Postup do čtvrtfinále by měl být jistý, ale s kým budeme hrát, zatím nevíme. Organizace vázne a Ukrajinci mají pravděpodobně hráče, co není doktor, tak se řeší, co s nimi,“ uvedl k situaci v polovině šampionátu kapitán českého týmu Vladimír Teplan. Trest pro ukrajinské mužstvo zřejmě zahýbe s celkovým žebříčkem, a Češi proto ještě přesně nevědí, jaký soupeř je čeká zítra.


Česko–Rakousko 4:1

Češi se včera úspěšně utkali s Rakouskem. „Náš tým nastoupil proti zkušenému a kvalitnímu výběru Rakouska. Naše sestava zůstala beze změn a my věděli, že pomýšlet na postup ze skupiny můžeme jen v případě vítězství,“ popsal atmosféru před zápasem hráč Pavel Mencl.

Češi už v prvním poločase dokázali skóre vytáhnout na 2:0. Po trestném kopu ve druhé třetině zvýšili na 3:0, ale pak gól inkasovali od Rakušanů. „Po nenápadné akci soupeře, faulu a následném trestném kopu propadl nešťastně míč za záda Kuby Pavlenky. Zápas se dohrával ve vysokém tempu a soupeř se snažil o kontaktní gól. Rozhodnutí přišlo po ráně Lukáše Hloucha, který z 25 metrů trefil nádherně pod břevno,“ dodal Pavel Mencl. Češi tak nad týmem rakouských lékařů zvítězili 4:1. (Branky: 2. Čapek, 17. Mencl, 50. Šindelář (pen.), 59. Hlouch).

Další zajímavostí včerejšího dne šampionátu bylo, že v celé jeho historii včera padl první ženský gól. Video a detaily zde.


David Garkisch

Foto: Czech national medical football team


Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat