Čeští doktoři na mistrovství světa ve fotbale zaváleli. Porazili Koreu 5:0

Z Mexika dorazila dobrá zpráva – reprezentační fotbalový tým českých lékařů dnes porazil mužstvo Jižní Koreje 5:0. Vítězství nutně potřeboval, protože včera těsně prohrál s Argentinou. Češi patří tradičně mezi nejsilnější týmy, sbírají výhradně stříbrné a zlaté medaile.

article

Pro leckoho to může být sice překvapivé, ale lékaři z celého světa spolu už dlouhé roky soupeří na mezinárodním fotbalovém mistrovství světa lékařů (World Medical Football Championship). Češi se poprvé připojili v roce 2013 a od té doby šampionát zcela ovládli. Třikrát za sebou získali titul mistrů světa a ve zbývajících ročnících byli vždy alespoň druzí.

Jenže jak roste ohlas a prestiž tohoto mistrovství, přibývá týmů, hráčů i jejich kvalit. Obstát v celosvětové konkurenci je čím dál těžší. Svůj první zápas s Argentinou Češi včera prohráli těsně 2:1, a proto dnes museli zvítězit nad Jižní Koreou, aby nemuseli jet vzápětí domů. Více v článku Čeští doktoři na mistrovství světa ve fotbale v Mexiku: Chceme vyhrát.


Tak jsme si konečně zazpívali...

Vítězství si čeští lékaři vybojovali. „Tak jsme si konečně zazpívali! Začínám od konce, ale protože máme velikou radost, tak mi to jistě odpustíte. Po včerejším direktu od Argentiny nás dnes čekal houževnatý tým Jižní Koreje. Každý si uvědomoval důležitost zápasu a v autobuse bylo cítit lehké napětí, ale stejně tak i odhodlání zvítězit,“ napsal na facebookovém profilu reprezentačního týmu jeden z hráčů, lékař Pavel Mencl.

V zápase měli čeští lékaři od počátku převahu. První gól padl ve čtrnácté minutě, poslední v osmasedmdesáté (branky: 14. Hála, 31. Mencl, 57. Šindelář, 70. Mencl, 78. Bořke). „Ihned po začátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu. Hráli jsme opravdu hezký kombinační fotbal a drželi míč na svých kopačkách,“ popsal zápas Pavel Mencl.

V základní skupině se čeští doktoři musí vypořádat ještě s Rakouskem, které jim určil los. Tento zápas se odehraje v úterý v 15:00 hodin středoevropského času.


David Garkisch

Foto: Czech national medical football team


Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat