Čeští doktoři v kopačkách zazářili. Z mistrovství světa přivezli stříbro

Mezinárodní mistrovství světa lékařů ve fotbale má své vítěze. I když si Češi už sahali na zlato, ve finále je těsně udolala Velká Británie. Přesto jde o fenomenální úspěch českého týmu – ze sedmi šampionátů má třikrát zlato a čtyřikrát stříbro. A i letos potvrdil formu.

Finálové utkání pro české lékaře začalo skvěle. Hned v sedmé minutě se ujali vedení, ale krátce před koncem poločasu Britové dokázali vyrovnat. V druhé části byla hra obou týmů dlouho vyrovnaná, až deset minut před koncem se soupeři povedlo český tým překonat.

„Velká Británie právě vstřelila branku! Britové převracejí vývoj zápasu na svou stranu. Na průnikovou přihrávku Malý jen těsně nedosáhl, útočící hráč následně zachoval chladnou hlavu, střelou kolem vybíhajícího Pavelky přiblížil Velkou Británii zlatým medailím,“ zněl komentář na webu Onlajny.com, který toto mistrovství světa sledoval v přímém přenosu. Čeští lékaři už náskok jednoho gólu nedokázali zvrátit a utkání skončilo 2:1 pro Velkou Británii.


Podruhé Britové, podruhé zvítězili

Na finálovém zápase je zajímavé mimo jiné to, že se už druhý rok po sobě ve finále sešly týmy Česka a Velké Británie. Stejně jako loni v Praze, i tentokrát v Mexiku Britové Čechy udolali. Na pověsti týmu českých lékařů to ale nic neubírá. Češi se do historie šampionátu zapsali od prvního okamžiku a od té doby v něm každoročně bez nadsázky kralují.

Poprvé se tým lékařů sešel na popud inzerátu České lékařské komory v roce 2013 a hned na prvním mistrovství „vykopal“ stříbrnou medaili. O rok později znovu a pak měli Češi dokonce tři roky za sebou titul mistrů světa.


Týmový vzkaz: Díky za podporu, jízda pokračuje napřesrok

I když porážka ve finále nepochybně bolí – navíc od stejného týmu a ve stejné situaci jako loni –, čeští lékaři nemají proč dlouho truchlit. A tohle vzkázali svým fanouškům na facebookovém profilu týmu: „Zdravíme z Mexika. Další mistrovství je úspěšně za námi. Děkujeme za podporu doma!!! Vnímáme ji a posiluje nás. Jízda pokračuje za rok!!!!!“

Poprvé se mistrovství světa účastnila v jiné soutěžní kategorii takzvaná Stará garda neboli Masters (na společném snímku s hlavní reprezentací), kde platí specifické podmínky ohledně věku hráčů. V týmu bylo i několik držitelů zlata z minulých ročníků šampionátu. 

„Celkově náš tým předvedl slušné výkony, a to především ve skupině, a musí nás mrzet jeden gól, který chyběl k našemu postupu ze skupiny do bojů o medaile. V dalších zápasech nás trochu limitoval užší kádr a četnější zranění,“ zhodnotili hráči na facebookovém profilu národního týmu. „Do dalších let se můžeme po této první zkušenosti jenom zlepšovat. Tak pravil velký Montezuma,“ neztratila humor Stará garda.

Na zítřek pro vás připravujeme z Mexika rozhovor s kapitánem týmu českých lékařů Vladimírem Teplanem.


David Garkisch

Foto: Czech national medical football team


Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat