Hlavička
19/03/2020

Ministr vnitra lékařům a sestrám: Skláním se před vaším nasazením. Děkuji

Ministr vnitra podle mnohých názorů v posledních dnech zastiňuje svým vystupováním premiéra Andreje Babiše i ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Teď velmi citlivě poděkoval veřejným vzkazem všem zdravotníkům za jejich náročnou práci.

reklama

reklama

Když se Jan Hamáček (ČSSD) objevil v už takřka proslulém červeném svetru na tiskovce vlády vedle premiéra Andreje Babiše (ANO), vyvolalo jeho vystoupení překvapivou pozornost. Následující den se jím zabývali nejen političtí komentátoři, ale i lidé v diskusích na sociálních sítích. Shodovali se, že jeho věcný tón a přístup naprosto kontrastoval s dosavadním vystupováním premiéra Babiše. 

Teď tuto pozitivní pověst Jan Hamáček potvrdil i tím, že jako ministr vnitra nezapomněl na zdravotníky a ve vypjatých chvílích jim poděkoval za jejich nemalé úsilí.

\""Skláním se před vámi,\"" napsal jim. \""Vím, že nespíte, nejíte, nestačíte si dojít na toaletu, nedostanete se domů. Bojíte se o své blízké jako my všichni, možná dokonce více, protože víte, o co jde. Děkuji vám všem upřímně za to, že to nevzdáváte,\"" vzkázal...

reklama


Celý text vzkazu ministra vnitra Jana Hamáčka:


Vážení zdravotníci, lékařky, lékaři, sestry a všichni, kdo pečujete o naše zdraví,

skláním se před vaším nasazením. Vím, že nespíte, nejíte, nestačíte si dojít na toaletu, nedostanete se domů. Bojíte se o své blízké jako my všichni, možná dokonce více, protože víte, o co jde.

Děkuji vám všem upřímně za to, že to nevzdáváte. Jste v první linii. Všichni, nejen ti na odborných pracovištích fakultních nemocnic nebo záchrankách, ale i v krajských a okresních nemocnicích, v ambulancích, v lékárnách.

Mrzí mě, že se nepodařilo včas zajistit potřebný materiál, ale teď je důležité především zvládnout epidemii koronaviru, aby se neopakoval italský scénář i v České republice.

Osobně pro to dělám maximum. Od soboty jsem převzal odpovědnost za koordinaci dodávek potřebného materiálu z Číny. Můj tým pracuje nepřetržitě a výsledky se již dostavily.

V pátek ráno do Prahy přiletí z Číny letoun s 1,1 mil. respirátorů na palubě. V sobotu budou následovat další dvě letadla, ráno cargo China Eastern s nákladem více než 7 mil. roušek a odpoledne obří stroj An-124 Ruslan s více než 100 tunami materiálu. Další dodávky tolik potřebného materiálu budou následovat.

Ještě jednou děkuji za vaši práci. Společně to zvládneme!

V hluboké úctě

Jan Hamáček, ministr vnitra


Ilustrační foto: Pxhere.com, CC0reklama

reklama

reklama

reklama