Ministr vnitra lékařům a sestrám: Skláním se před vaším nasazením. Děkuji

Ministr vnitra podle mnohých názorů v posledních dnech zastiňuje svým vystupováním premiéra Andreje Babiše i ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Teď velmi citlivě poděkoval veřejným vzkazem všem zdravotníkům za jejich náročnou práci.

Když se Jan Hamáček (ČSSD) objevil v už takřka proslulém červeném svetru na tiskovce vlády vedle premiéra Andreje Babiše (ANO), vyvolalo jeho vystoupení překvapivou pozornost. Následující den se jím zabývali nejen političtí komentátoři, ale i lidé v diskusích na sociálních sítích. Shodovali se, že jeho věcný tón a přístup naprosto kontrastoval s dosavadním vystupováním premiéra Babiše. 

Teď tuto pozitivní pověst Jan Hamáček potvrdil i tím, že jako ministr vnitra nezapomněl na zdravotníky a ve vypjatých chvílích jim poděkoval za jejich nemalé úsilí.

"Skláním se před vámi," napsal jim. "Vím, že nespíte, nejíte, nestačíte si dojít na toaletu, nedostanete se domů. Bojíte se o své blízké jako my všichni, možná dokonce více, protože víte, o co jde. Děkuji vám všem upřímně za to, že to nevzdáváte," vzkázal...


Celý text vzkazu ministra vnitra Jana Hamáčka:


Vážení zdravotníci, lékařky, lékaři, sestry a všichni, kdo pečujete o naše zdraví,

skláním se před vaším nasazením. Vím, že nespíte, nejíte, nestačíte si dojít na toaletu, nedostanete se domů. Bojíte se o své blízké jako my všichni, možná dokonce více, protože víte, o co jde.

Děkuji vám všem upřímně za to, že to nevzdáváte. Jste v první linii. Všichni, nejen ti na odborných pracovištích fakultních nemocnic nebo záchrankách, ale i v krajských a okresních nemocnicích, v ambulancích, v lékárnách.

Mrzí mě, že se nepodařilo včas zajistit potřebný materiál, ale teď je důležité především zvládnout epidemii koronaviru, aby se neopakoval italský scénář i v České republice.

Osobně pro to dělám maximum. Od soboty jsem převzal odpovědnost za koordinaci dodávek potřebného materiálu z Číny. Můj tým pracuje nepřetržitě a výsledky se již dostavily.

V pátek ráno do Prahy přiletí z Číny letoun s 1,1 mil. respirátorů na palubě. V sobotu budou následovat další dvě letadla, ráno cargo China Eastern s nákladem více než 7 mil. roušek a odpoledne obří stroj An-124 Ruslan s více než 100 tunami materiálu. Další dodávky tolik potřebného materiálu budou následovat.

Ještě jednou děkuji za vaši práci. Společně to zvládneme!

V hluboké úctě

Jan Hamáček, ministr vnitra


Ilustrační foto: Pxhere.com, CC0Anketa

Kdo na vás svým vystupováním k nákaze novým koronavirem působí nejlépe?

Celkem hlasovalo 323 čtenářů.
Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Nic jsem neporušil, nemusel jsem je nakazit já, hájí se lékař olympioniků

Covid vyřadil další olympioniky. Babiš mluví o skandálu, bude vyšetřování

Prvním nakaženým v olympijském týmu byl neočkovaný lékař výpravy