Hlavička
22/10/2019

Ministr Vojtěch se oženil. Po svatbě ho čeká kritika a grilování před poslanci

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v sobotu oženil. Vzal si svou dlouholetou partnerku Olgu a mezi hosty svatby nechyběl ani premiér Babiš. Dnes ministra čeká mnohem nepříjemnější povinnost, o stavu českého zdravotnictví bude vypovídat před poslanci.

reklama

reklama

Informaci o svatbě ministra Vojtěcha vyzradil ve svém pravidelném nedělním příspěvku na Facebooku premiér Andrej Babiš: \""No a včera byl velký den našeho ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Měl svatbu. Přeju Adamovi a Olze v jejich společném životě všechno dobré. Jsou krásný pár.\""


Vojtěch: Byla to spíše soukromá oslava. Premiér ale nechyběl

reklama

Potvrdil to stejnou cestou i Adam Vojtěch. \""Chtěl bych se s vámi podělit o jeden z našich nejšťastnějších dnů v životě. V sobotu jsme si s Olgou řekli své ano,\"" uvedl ministr na svém facebookovém profilu a zveřejnil jednu fotografii ze svatby.

\""Byla to spíše soukromá oslava, přišel pan premiér, ale jinak tam byli zejména přátelé, nezval jsem žádné politické kolegy. Já si svůj soukromý život spíše chráním a v tomto smyslu to nebyla žádná veřejná akce,“ popsal svatbu pro Blesk Adam Vojtěch.


Začínal v ODS, do politiky ho ale vytáhl Babiš

Se svojí manželkou se poznal před sedmi lety v Českých Budějovicích, kde studovala na Jihočeské univerzitě. Teď už působí na Univerzitě Karlově. V roce 2009 se ještě jako Olga Píšová účastnila soutěže Miss Academie a dostala se z pražského předkola až do finále.

Oba jsme z Českých Budějovic, kde jsme se seznámili, takže už je to vlastně vztah dávno před mým nástupem do politiky, ještě když jsem byl studentem na Právnické fakultě. Takže se mnou prošla poměrně dlouhý kus cesty a celé moje období změn v životě, které nastaly,“ sdělil Blesku Vojtěch. 

Ačkoliv se v roce 2005 původně proslavil jako zpěvák v soutěži SuperStar, záhy odstartoval politickou kariéru. Ta se úzce váže k Andreji Babišovi, pro kterého začal pracovat jako tajemník za jeho působení na ministerstvu financí v předchozí vládě.

Později se ukázalo, že od roku 2012 byl Adam Vojtěch členem ODS, ale o dva roky později mu strana členství pozastavila a letos v červnu definitivně zrušila. Za ANO kandidoval do parlamentu jako nestraník a v říjnu 2017 se stal poslancem a vzápětí ministrem zdravotnictví vlády Andreje Babiše.


Grilování ministra před poslanci výměnou za rozpočet?

Právě stav českého zdravotnictví bude dnes před poslanci Adam Vojtěch obhajovat. Diskusi po zdravotnictví si ve Sněmovně s premiérem Babišem vyjednali komunisté, konkrétně předseda KSČM Vojtěch Filip.

Ten s Babišem po protestech zdravotníků v posledních měsících vyjednal i dalších 4,9 miliardy pro zdravotnictví. Tím komunisté podporují toleranci vládě Andreje Babiše a také schválení státního rozpočtu na příští rok, které bude Sněmovna projednávat zítra. V prvním čtení pro něj tak zřejmě budou hlasovat.


David Garkisch

Foto: Facebook.com/Adam Vojtěch, autor Lukáš Koňaříkreklama

reklama

reklama

reklama