Hlavička
Zprávy -
03/06/2024

Novým předsedou Sekce mladých lékařů ČLK se stal Dalibor Veselý

V pátek 31. května si Sekce mladých lékařů České lékařské komory (SML ČLK) volila na své Valné hromadě nové předsednictvo. Předsedou se nakonec stal MUDr. Dalibor Veselý a místopředsedkyní MUDr. Monika Hilšerová, která od ledna letošního roku zastávala post předsedkyně a bude tak zachována jistá kontinuita.

reklama

reklama

„Hlasování probíhalo klasicky, kdy bylo představeno 9 kandidátů a zvoleno jich bylo 7 hlasováním všech přítomných," uvedla pro web Našezdravotnictví.cz nově jmenovaná místopředsedkyně Monika Hilšerová. Funkční období potrvá následující 2 roky.

„V minulém roce jsme se Sekcí mladých lékařů ČLK odstartovali významné změny, které věřím, že by mohly přispět k ozdravení českého zdravotnictví a beru jako výzvu dotáhnout tyto změny do konce. Zároveň bych chtěl nastolit nová témata týkající se efektivního fungování zdravotnictví nejen pro lékaře, ale i pro pacienty," řekl po svém zvolení předseda Sekce Dalibor Veselý.

Do výkonného výboru byli zvoleni Monika Hilšerová, Cyril Matějka, Tomáš Pálek, David Petrovič, Marie Svobodová, Dalibor Veselý, Karolína Zdichová.

reklama

Dalibor Veselý vystudoval lékařskou fakultu na Univerzitě Karlově v Praze. Působí jako praktický lékař, sportovní trenér a je spoluzakladatelem a spoluvlastníkem rehabilitačního centra Medalix.

Zdroj: SML ČLK (Facebook)

Autorka: Pavlína Zítková

Foto: archiv Dalibor Veselý (LinkedIn)

reklama

reklama


reklama

reklama