Hlavička
25/06/2018

Překvapivé zjištění: Ministr Vojtěch byl členem ODS. Strana ho dnes vyhodila

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spojil svoji kariéru s Andrejem Babišem a hnutím ANO. Ještě dříve se o totéž pokoušel ve stranickém dresu ODS. Jeho členství v opoziční straně dneškem skončilo, občanští demokraté mu ho zrušili kvůli tomu, že sedí ve vládě podporované komunisty.

reklama

reklama

Sestavování druhé vlády Andreje Babiše přineslo jednu překvapivou informaci. Adam Vojtěch, který už osm měsíců sedí v ve vládě ANO jako ministr zdravotnictví a jeho premiér s ním počítá i do budoucna, byl až dosud členem ODS.

Ukázalo se to poté, co dnes Vojtěcha výkonná rada ODS ze svých řad definitivně vyloučila. Překvapení to svým způsobem bylo zřejmě pro všechny - pro samotného ministra, premiéra Andreje Babiše, ANO i ODS. 


reklama

ODS: Spolupráce s komunisty je nepřijatelná

Zjištění je o to pikantnější, že ODS je nyní opoziční stranou a proti vládě postavené na podpoře komunistů se ostře vymezuje. Ostatně i vyloučení Adama Vojtěcha z jejích řad do toho zapadá. Takhle ho dnes strana okomentovala na Twitteru: \""Výkonná rada ODS s okamžitou platností ruší členství Mgr. et Mgr. Adamu Vojtěchovi z důvodu jeho spolupráce s KSČM, což je v rozporu s hodnotami Občanské demokratické strany.\""

Současně dnes ODS mimořádně tvrdě zkritizovala druhou vznikající vládu Andreje Babiše se sociálními demokraty, opřenou o podporu komunistů. \""Vznikající polokomunistická vláda Andreje Babiše a Miloše Zemana popírá dosavadní porevoluční vývoj v České republice a je ohrožením jejího budoucího demokratického vývoje,\"" uvedla výkonná rada ODS.

Ke kritice se přidala i opoziční TOP09. Její šéf Jiří Pospíšil si k tomu dnes na Twitteru pomohl historickými souvislostmi: \""Ve středu 27. června, v Den obětí komunistického režimu, pořádáme v Museu Kampa od 20:00 již tradiční pietu na památku Milady Horákové a všech dalších obětí komunismu. Ve stejný den jmenuje prezident na Hradě vládu agenta StB opřenou o KSČM.\""


Vojtěch: Je to zbytečně teatrální

Jak se ale stalo, že ve vládě Andreje Babiše už více než půl roku sedí \""skoročlen\"" ODS? Spíše nedopatřením. Do ODS Adam Vojtěch vstoupil v roce 2012, ale už od roku 2014 měl členství ve straně pozastavené. Sám patrně netušil, že je stále členem strany a ani to nikde neuváděl.

Naznačil to ve své reakci: \""Vyjádření ODS považuji za zbytečně teatrální. Moje řadové členství je prehistorická studentská záležitost. Řadu let s nimi nejsem absolutně v žádném kontaktu. ODS má evidentně nepořádek v evidenci členů. Od konce studií neplatím příspěvky a bylo mi řečeno, ze členství již dávno zaniklo. Nyní se ODS snaží laciným způsobem vzbudit pozornost. Jinak si to neumím vysvětlit.\"" 

ODS dnes Vojtěchova slova více méně potvrdila. Nejenže neplatil členské příspěvky, ale členství mu mělo zaniknout už ve chvíli, kdy ve volbách do sněmovny kandidoval za jinou politickou stranu. \""Což ale příslušné sdružení opomenulo formálně deklarovat, tak to udělala výkonná rada hned, jakmile jí byl návrh předložen,\"" vysvětlila ODS dnešní překvapivé odhalení.

David Garkisch

Foto: Facebook


reklama

reklama

reklama

reklama