Hlavička
13/05/2020

Seniorka vypila dezinfekci. Chtěla se tak chránit před koronavirem

Obavy z onemocnění Covid-19 vedly minulý týden seniorku z domu s pečovatelskou službou k nečekanému kroku. Vypila desinfekci, protože si myslela, že ji to ochrání. Skončila na dva dny v nemocnici, ale už byla propuštěna. Záchranáři před podobnými nápady varovali.

reklama

reklama

Záchranáře přivolali lidé z personálu pečovatelského domu poté, co tam jedna žena nekomunikovala a urputně zvracela. \""Od ošetřujícího personálu se záchranáři dozvěděli, že už oni museli ženě pomáhat ze společenské místnosti, neboť už nebyla skoro schopna chůze. Také uvedli, že z jejího hrnku na kávu je cítit divný zápach,\"" uvedla dnes středočeská záchranka na svém facebookovém profilu.


Zápach dezinfekce všechno prozradil

reklama

Jakmile záchranáři očichali pacientku i její hrneček, bylo jim jasné, že vypila dezinfekci. \""Podle pachu pak i určili druh dezinfekce a našli zásobník umístěný nedaleko společenské místnosti, ve kterém byl AntiCovid,\"" uvedli záchranáři.

Pacientku i se vzorkem obsahu hrnečku převezli do nemocnice v Hořovicích na Berounsku. Teprve tam se žena přiznala, že vypila asi dvě deci AntiCovidu, protože se chtěla nákaze bránit. \""Dezinfekci si napumpovala do hrnečku s kafem ze zásobníku na chodbě,\"" uvedli středočeští záchranáři.


Mluvte se svými seniory, mají obavy, vyzvali záchranáři

Zmíněný přípravek naštěstí neobsahoval žádné prudce jedovaté přísady, ale z většiny ho tvořil 80% líh. I ten by ale seniorce mohl být nebezpečný. Kdyby přípravku vypila víc, hrozilo by jí i bezvědomí nebo poškození sliznic. 

Záchranáři v této souvislosti připomněli těžkou situaci starých lidí a vyzvali příbuzné, aby s nimi o jejich obavách, starostech a otázkách mluvili: \""Znovu prosíme - promluvte si se svými staršími rodinnými příslušníky. Bojí se nemoci, bojí se, protože ví, že patří do rizikové skupiny, neumí si vyfiltrovat informace, které se na ně valí z médií. Potřebují se (klidně i opakovaně) svěřit, potřebují vaši radu a uklidnit.\""


David Garkisch


reklama

reklama

reklama

reklama