Máte talent? Komora lékařů hledá autora obálky knihy Naděje v medicíně

Chcete mít svou malbu, grafiku, plastiku nebo fotografii na obálce knihy a na výstavě? Česká lékařská komora vypisuje soutěž pro šikovné autory, kteří by ozdobili její novou knihu na téma "Naděje v medicíně". Nabízí ocenění pro tři nejlepší autory, ostatní zveřejní v knize.

Zajímavou a honorovanou nabídku má Česká lékařská komora pro tři nejzajímavější autory, kteří uspějí v její umělecké a vizuální soutěži. Tři nejúspěšnější díla získají finanční odměnu, a to první z nich ozdobí dokonce obálku knihy. Ovšem ani ostatní návrhy nepřijdou nazmar. Všechny se dostanou do barevné přílohy knihy a budou součástí výstavy i dobročinné aukce. 


Přihlašte klidně fotku, malbu, grafiku, rytinu, plastiku nebo sochu

Je úplně jedno, jestli bude nakonec autorem díla sochař, výtvarník, grafik nebo malíř či fotograf. Jde jen o to, aby bylo dílo ve výsledku možné zobrazit na obálce publikace, kterou lékařská komora plánuje pro lékaře i veřejnost letos vydat.

V soutěži nerozhoduje umělecké vzdělání, věk, renomé nebo třeba předcházející zkušenosti a výstavní počinky autora. Přihlásit se může kdokoli. Jedinou podmínkou, respektive sjednocujícím tématem soutěže, je heslo "Naděje v medicíně".


Díla zamíří na výstavu, do knihy i dobročinné aukce

Naděje v medicíně totiž bude podtitulem letošního 10. ročníku pravidelné konference Etika a komunikace v medicíně, kterou pořádá Česká lékařská komora. Kromě tohoto tématu lékaři žádné další podmínky nekladou a libovolní autoři a umělci různých oborů mohou popustit uzdu své fantazii.

Mimo to, že jejich díla budou na konferenci vystavena a stanou se také přílohou knihy, udělají autoři i dobrý skutek. "Všechny došlé návrhy budou vydraženy v samostatné aukci a výtěžek bude věnován Oddělení dětské onkologie v Motole," uvedl předseda výběrové komise Radek Ptáček a také šéf oddělení vzdělávání České lékařské komory.

Ukázku, jak se může výtvarné umění propojit s medicínou, jsme popsali například předloni v článku Léky na nemoci chudých se firmám nevyplatí. Trpí miliardy, říká výstava. Tehdy šlo o netradiční kampaň Lékařů bez hranic. Angažovali pro ni přední českou výtvarnici a známou komiksovou malířku Toy_Box, jejíž dílo jsme použili i k ilustraci tohoto textu.


Tři nejlepší autoři budou finančně oceněni

Nejlepší tři autoři se ale mohou těšit i na hodnotné ceny. Vítězné dílo bude zobrazené na obálce stejnojmenné monografie, kterou komora vydá koncem letošního roku. Autor díla z prvního místa soutěže k této poctě ovšem získá i 20 000 korun, druhé místo bude oceněno 10 000 korunami a autor na třetím místě dostane 3 000 korun.

Výběrová komise soutěže bude složená nejen z lékařů, ale i z umělců. Pokud se chcete zúčastnit soutěže, výstavy a vidět své dílo publikované v knize, rozmyslete si zvolené téma a zašlete svůj autorský výsledek nejpozději do konce června lékařské komoře.

Návrhy doručte buď osobně nebo poštou s poznámkou "Naděje v medicíně" na adresu:

Česká lékařská komora
Lékařská 5
150 00 Praha 5

Pokud vás zajímají bližší informace k vypsané soutěži, kontaktujete předsedu výběrové komise:

Prof. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D., MBA.

e-mail: ptacek@neuro.cz


David Garkisch

Ilustrační foto: Toy_Box, Nevšímejtesinás.cz, Lékaři bez hranicZrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Kubek: Zdravotnictví se rozpadá, ministerstvo lže a ignoruje problémy