Máte talent? Komora lékařů hledá autora obálky knihy Naděje v medicíně

Chcete mít svou malbu, grafiku, plastiku nebo fotografii na obálce knihy a na výstavě? Česká lékařská komora vypisuje soutěž pro šikovné autory, kteří by ozdobili její novou knihu Naděje v medicíně. Nabízí ocenění pro tři nejlepší autory, ostatní zveřejní v knize.

Zajímavou a honorovanou nabídku má Česká lékařská komora pro tři nejzajímavější autory, kteří uspějí v její umělecké a vizuální soutěži. Tři nejúspěšnější díla získají finanční odměnu, a to první z nich ozdobí dokonce obálku knihy. Ovšem ani ostatní návrhy nepřijdou nazmar. Všechny se dostanou do barevné přílohy knihy a budou součástí výstavy i dobročinné aukce. 


Přihlaste klidně fotku, malbu, grafiku, rytinu, plastiku nebo sochu

Je úplně jedno, jestli bude nakonec autorem díla sochař, výtvarník, grafik, malíř, nebo fotograf. Jde jen o to, aby bylo dílo ve výsledku možné zobrazit na obálce publikace, kterou lékařská komora plánuje pro lékaře i veřejnost letos vydat.

V soutěži nerozhoduje umělecké vzdělání, věk, renomé nebo třeba předcházející zkušenosti a výstavní počinky autora. Přihlásit se může kdokoli. Jedinou podmínkou, respektive sjednocujícím tématem soutěže, je heslo „Naděje v medicíně“.


Díla zamíří na výstavu, do knihy i dobročinné aukce

Naděje v medicíně totiž bude podtitulem letošního 10. ročníku pravidelné konference Etika a komunikace v medicíně, kterou pořádá Česká lékařská komora. Kromě tohoto tématu lékaři žádné další podmínky nekladou a libovolní autoři a umělci různých oborů mohou popustit uzdu své fantazii.

Mimo to, že jejich díla budou na konferenci vystavena a stanou se také přílohou knihy, udělají autoři i dobrý skutek. „Všechny došlé návrhy budou vydraženy v samostatné aukci a výtěžek bude věnován oddělení dětské onkologie v Motole,“ uvedl předseda výběrové komise Radek Ptáček a také šéf oddělení vzdělávání České lékařské komory.

Ukázku, jak se může výtvarné umění propojit s medicínou, jsme popsali například předloni v článku Léky na nemoci chudých se firmám nevyplatí. Trpí miliardy, říká výstava. Tehdy šlo o netradiční kampaň Lékařů bez hranic. Angažovali pro ni přední českou výtvarnici a známou komiksovou malířku Toy_Box, jejíž dílo jsme použili i k ilustraci tohoto textu.


Tři nejlepší autoři budou finančně oceněni

Nejlepší tři autoři se ale mohou těšit také na hodnotné ceny. Vítězné dílo bude zobrazené na obálce stejnojmenné monografie, kterou komora vydá koncem letošního roku. Autor díla z prvního místa soutěže k této poctě ovšem získá i 20 000 korun, druhé místo bude oceněno 10 000 korunami a autor na třetím místě dostane 3 000 korun.

Výběrová komise soutěže bude složená nejen z lékařů, ale i z umělců. Pokud se chcete zúčastnit soutěže, výstavy a vidět své dílo publikované v knize, rozmyslete si zvolené téma a zašlete svůj autorský výsledek nejpozději do konce června lékařské komoře.

Návrhy doručte buď osobně, nebo poštou s poznámkou „Naděje v medicíně“ na adresu:

Česká lékařská komora
Lékařská 5
150 00 Praha 5

Pokud vás zajímají bližší informace k vypsané soutěži, kontaktujete předsedu výběrové komise:

prof. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D., MBA

e-mail: ptacek@neuro.cz


David Garkisch

Ilustrační foto: Toy_Box, Nevšímejtesinás.cz, Lékaři bez hranicZrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Nový ministr Válek: Útoky nejen na zdravotníky jsou neomluvitelné

Co jsme si od mRNA vakcín proti covidu slibovali a co jsme dostali?

Často kladené otázky a odpovědi k očkování proti covidu-19