Hlavička
Zprávy -
20/12/2023

Ministr zdravotnictví odvolal po třech měsících ve funkci ředitelku SÚKL Kateřinu Podrazilovou

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s okamžitou platností odvolal z funkce ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřinu Podrazilovou. Ta přitom zastávala tuto funkci jen tři měsíce. Důvodem odvolání je nespokojenost se způsobem řízení SÚKLu. Jeho řízením byl dočasně pověřen Jakub Velík. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví (MZ) v tiskové zprávě.

reklama

reklama

„Dosavadní výkon paní ředitelky a fungování úřadu, který je jednou z klíčových institucí českého zdravotnictví, se výrazně rozchází s mými představami. Doktorka Podrazilová měla za úkol zajistit efektivní fungování ústavu, jeho personální stabilizaci a zaměřit se také na maximální aktivitu v otázce kvality, bezpečnosti a dostupnosti léčiv. To však nebylo z její strany naplněno,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Podrazilová nastoupila do funkce 21. září jako vítězka výběrového řízení. Od roku 2018 vedla SÚKL Irena Storová, které končilo pětileté funkční období. Ve výběrovém řízení, kterého se také účastnila, ale neuspěla. 

Nově pověřený PharmDr. Jakub Velík, Ph.D. působí na Státním ústavu pro kontrolu léčiv od roku 2019 na pozici vedoucího Oddělení koordinace odborných činností. 

reklama

„Ve své funkci pravidelně jedná s držiteli rozhodnutí o registraci, zástupci distributorů i lékáren, a podílí se na návrzích legislativních změn k dalšímu zlepšení funkčnosti celého systému zajišťujícího optimální dostupnost léčby pro české pacienty. Pravidelně se také účastní jednání pracovní skupiny pro dostupnost léčivých přípravků na Ministerstvu zdravotnictví," dodalo MZ s tím, že výběrové řízení na nového ředitele/ředitelku bude vypsáno v polovině ledna 2024.

Autorka: Pavlína Zítková

Foto: Ministerstvo zdravotnictví

reklama

reklama


reklama

reklama