Hlavička
21/01/2022

Ministr zdravotnictví odvolal ředitele FN Královské Vinohrady Arenbergera. Ten prý rezignoval sám

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek k dnešnímu dni odvolal z funkce ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) profesora Petra Arenbergera.

reklama

reklama

„Respektuji pana prof. Arenbergera jako špičkového odborníka v dermatovenerologické oblasti. Nové vedení se musí zaměřit především na otázku nastavení funkčních manažerských procesů a problematiku zadávání veřejných zakázek. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že prvním ze zařízení, kde bude vypsáno otevřené výběrové řízení na nového ředitele, bude právě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Panu řediteli děkuji za odvedenou práci a přeji mu mnoho úspěchů v jeho další odborné práci,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Podle tiskového vyjádření z nemocnice ale podal žádost o rezignaci sám Arenberger.

„Myslím, že nastal čas, abych se v celém rozsahu vrátil ke své medicínské odbornosti v čele dermatovenerologické kliniky a vědě a výzkumu ve FNKV. Proto jsem včera požádal pana ministra Válka o uvolnění z funkce ředitele FNKV, který mi dnes vyhověl,“ řekl Arenberger.

reklama

Řízením je pověřen náměstek FNKV Jan Votava a na místo ředitele bude v nejbližší době vypsáno otevřené výběrové řízení.


\""Pseudokauzy\"" z roku 2021

Arenberger vedl nemocnici od roku 2019. Malou přestávku si dal v roce 2021, kdy se stal krátce ministrem zdravotnictví. Z postu odešel z důvodu nejasností okolo pronájmů vlastních nemovitostí nemocnici a kvůli pochybnostem o soukromém podnikání. 

Všechny tyto \""pseudokauzy\"" z jara 2021 se ale podle dnešního tiskového vyjádření nemocnice povedlo objasnit.

Zároveň tisková mluvčí FNKV Tereza Romanová zdůraznila, že se podařilo úspěšně nemocnici provést nejtěžším pandemickým obdobím uplynulých let.

\""Další pozitivní zprávou je, že v roce 2020 i 2021 ztrojnásobili počet zadávaných veřejných zakázek a zdvojnásobili jejich finanční objem oproti srovnatelnému předchozího období,\"" dodala.

Dále nemocnice uvedla, že v posledních letech došlo k více jak půlmiliardové investici do nemocničních přístrojů, povedla se třetí fáze rekonstrukce gynekologicko-porodnické kliniky nebo stavba druhého střešního heliportu s kompletní rekonstrukcí kliniky popáleninové medicíny a další významné rekonstrukce. 


Autor: Pavlína Zítková

Foto: archiv Vláda ČR

reklama

reklama

reklama

reklama