Hlavička
Zprávy -
24/04/2024

Novým ředitelem Ústavu pro kontrolu léčiv bude Tomáš Boráň

MUDr. Tomáš Boráň se stane na základě výběrového řízení novým ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek ho jmenoval k 1. květnu 2024. Jeho hlavním úkolem bude podle ministerstva zajistit bezproblémové fungování ústavu, aktivní přístup SÚKLu při řešení dostupnosti léčiv, hladkou implementaci novely zákona o léčivech a zlepšení spolupráce se zástupci lékáren a dalšími aktéry lékového trhu.

reklama

reklama

„Na základě výsledků výběrového řízení jsem ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv jmenoval pana doktora Tomáše Boráně. Je zkušeným odborníkem a prostředí SÚKLu dobře zná. S lékovou agendou má bohaté zkušenosti i jako člen řady mezinárodních i národních pracovních skupin a výborů. Přeji mu hodně zdaru v nové funkci,” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Výběrové řízení proběhlo v loňském roce již dvakrát. V prvním tendru vítěze nevybralo a vítězka druhého, Kateřina Podrazilová, musela skončit po třech měsících.

MUDr. Tomáš Boráň má zkušenosti z vědecké činnosti na Akademii věd ČR i akademické činnosti na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kterou absolvoval v roce 2005. Od roku 2009 je zaměstnán ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv, kde nyní působí na pozici ředitele sekce registrací léčiv. Od roku 2024 je také členem pracovní skupiny Ministerstva zdravotnictví pro posílení dostupnosti strategicky významných léčiv.

reklama

Autorka: Pavlína Zítková

Foto: archiv Tomáš Boráň (facebook)

reklama

reklama


reklama

reklama