Hlavička
Zprávy -
04/11/2023

V čele České lékarnické komory zůstávají prezident Aleš Krebs a viceprezident Martin Kopecký

Prezidentem České lékarnické komory (ČLnK) byl zvolen na pátečním XXXII. sjezdu delegátů Aleš Krebs, a to celkem ze 17 členů představenstva. Viceprezidentem byl zvolen Martin Kopecký. Oba představitelé působí v čele komory od roku 2019.

reklama

reklama

Ke znovuzvolení pogratuloval na sociálních sítích X i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. „Pod jejich vedením jsou komora i celý lékárnický stav v dobrých rukách. Za dosavadní spolupráci děkuji a na tu nadcházející se těším," napsal. Zvoleni byli velkou většinou 205 hlasů. Další volby vedení se budou konat opět za čtyři roky.

Kromě voleb do centrálních orgánů komory řešil sjezd také důležitá témata jako dopady snížení úhrad léčivých přípravků na lékárny či sjednocení doplatků na léčivé přípravky. Delegáti sjezdu poděkovali všem lékárníkům za jejich obětavost, se kterou ve prospěch svých pacientů řeší výpadky léčivých přípravků. Sjezd představenstvu ČLnK zároveň uložil, aby i nadále usilovalo o rovnoměrné zásobování lékáren léčivými přípravky.

Sjezdu se v pátek zúčastnil náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, který zmínil intenzivní a věcnou spolupráci s vedením ČLnK. Hosty diskuzního bloku v sobotu byly například ředitelka SÚKL Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D. nebo ředitelka odboru léčiv a zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví ČR Mgr. Daniela Rrahmaniová, které odpovídaly na otázky delegátů ohledně možnosti společného řešení aktuálních problémů lékárenství.

reklama

„Letošní sjezd se nesl ve znamení konstruktivní diskuze a výrazné jednoty lékárnického stavu. Velmi si vážím práce, kterou lékárníci každý den v lékárnách odvádí, a jejich pomoci pacientům zejména v nelehké situaci, kterou způsobují výpadky léků,“ komentuje letošního sjezd Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., prezident ČLnK.
ČLnK je stavovskou organizací lékárníků, kde je členství ze zákona povinné. V současnosti v ní působí zhruba 9000 členů. 

Autorka: Pavlína Zítková

Foto: Česká lékárnická komora (sociální síť X)

reklama

reklama

reklama

reklama