Hlavička
03/05/2022

Web NašeZdravotnictví.cz prošel obměnou. Je přehlednější a rychlejší

Web NašeZdravotnictví.cz vznikl v roce 2017 a za tu dobu se změnilo spoustu věcí. Nejen technologie, ale také to, co se dělo kolem nás. I proto chceme držet krok s dobou. Nastal čas na změnu. Na změnu, která přispěje k rozmachu webu, a hlavně zpříjemní čtení našim čtenářům, aby ještě lépe pronikli do světa zdravotnictví.

reklama

reklama

Poslední dva roky byla oblast zdravotnictví sledovaná více než kdy předtím. Už od prvního dne, kdy přišel covid, se život nás všech obrátil vzhůru nohama. Zdravotníci jeli na plné obrátky, vládní nařízení se měnila ze dne na den a lidé se snažili v situaci zorientovat.

Byla to velká zkouška i pro web NašeZdravotnictví.cz. Informací bylo mnoho a bylo potřeba vybrat ty nejdůležitější. Na podzim loňského roku navíc došlo ke změně na pozici šéfredaktora. Do čela webu jsem usedla já – Pavlína Zítková. 
Tím se změnil i obsah. Kromě aktuálních informací jsme se ještě více snažili poskytnout otevřený pohled lidí, kteří zdravotní péči přímo zajišťují. Tedy lékařů, sester a dalších zdravotnických pracovníků. Nechyběly ani novinky ze světa medicíny a inovativní léčby. 

Naše čtenost výrazně vzrostla. V posledních dvou letech zavítalo na náš web více než dva miliony čtenářů. 

reklama

Chceme vám poděkovat, bez vás by to nešlo, a už teď plánujeme a píšeme nové články, nabíráme nové rozhovory a zpracováváme reportáže, abyste byli v obraze, co všechno se v českém zdravotnictví děje. 

Držíme krok s dobou

Ano, obsahu bude hodně a rozhodně bude co číst. Zakládáme si na tom, abyste s námi mohli proniknout do světa zdravotnictví a inspirovat se. Vedle obsahu ale stojí také technologie, která se posouvá mílovými kroky vpřed, a i v tomto ohledu prošel web zkouškou.

I proto se Česká lékařská komora rozhodla dát webu nový technologický základ a design. 

„Redaktoři webu www.nasezdravotnictvi.cz, jehož prostřednictvím se Česká lékařská komora snaží pravdivě informovat veřejnost o českém zdravotnictví, odvedli v době epidemie nemoci covid-19 obrovský kus práce v boji proti šíření lží a dezinformací. A za to bych jim chtěl poděkovat,“ říká prezident ČLK MUDr. Milan Kubek a dodává, že čtenáři, kteří jsou zvyklí na webu, jehož odbornost garantuje komora, hledat potřebné rady a informace, si přehlednější a příjemnější vzhled stránek jistě zaslouží.

Oproti starší verzi je mnohem rychlejší, čímž získá i lepší vyhledávací pozice na Googlu a v dalších vyhledávačích. Věříme, že nové prostředí je pro uživatele mnohem příjemnější, protože se stránky na webu načítají rychleji. Rychlost načítání umožní čtenářům i rychlejší navigaci na webu.

Díky redesignu jsme zajistili také lepší optimalizaci pro mobilní telefony, což bylo jednou z priorit. Přece jen, když web v roce 2017 vznikal, čtenost na mobilních zařízeních nebyla ještě tak vysoká a propracovaná. 

Čtenáři mají navíc možnost si přepínat mezi světlým a tmavým zobrazením a tím si přizpůsobit uživatelské rozhraní při čtení článků. 

A nakonec se už články neřadí v řadách, ale pěkně pod sebou. Cílem bylo vytvořit jednoduchou strukturu, která pomůže při navigaci v článcích a kategoriích. Web je vzdušnější a čtenářsky přívětivější. 

Věříme, že si ho teď ještě více užijete. My budeme pracovat na tom, aby nadále přibýval kvalitní obsah k inspiraci.
 

Autor: Pavlína Zítková

Foto: Shutterstock

reklama

reklama

reklama

reklama