Hlavička
08/01/2018

Havarovala sanitka s pacientem. Čtyři zranění a auta na odpis

Těžká nehoda sanitky s pacientem, která se odehrála v noci na dnešek v Praze, měla pro zraněné naštěstí jen lehké následky. Auta jsou ale podle svědků zničená. Sanitka jela patrně se zapnutými majáky. Podobně v noci záchranáři zasahovali i u nehody auta městské policie.

reklama

reklama

Hned dvě nehody kolegů z integrovaného záchranného systému zaměstnaly v noci na dnešek pražské záchranáře. Nejprve vyjížděli večer ke srážce tramvaje s autem městských strážníků. Jeden z nich přitom zůstal v autě zaklíněný. Záchranáři mu poskytli pomoc ještě před příjezdem jednotky hasičů, která pak muže z trosek auta vystříhala.


Sanitka havarovala i s pacientem

reklama

Ještě vážněji znělo oznámení, které přišlo půl hodiny před půlnocí. Sanitka mířila noční Prahou s pacientem do Vinohradské nemocnice. Byť to bude ještě předmětem vyšetřování, jela sanitka s největší pravděpodobností se zapnutými majáky.

Na křižovatce ulic Korunní a Kladská se ale před vozem záchranářů náhle objevilo osobní auto a střetu už nebylo možné zabránit. Sanitka čelně narazila do osobního auta z pravého boku. Pak se obě auta ještě odrazila na stojící popelnice a skončila až na přilehlém chodníku. 


V Praze bourali kolegové ze sousedního kraje

Havarovaná sanitka nebyla pražská, ale ze středních Čech. Pražští záchranáři tak pomáhali svým kolegům ze sousedního kraje. \""Vysílali jsme tři záchranářské vozy a ještě inspektora. Na místě byli čtyři zranění,\"" potvrdila mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové.

Nakonec ale situace nebyla tak vážná, jak se zprvu jevila. Zraněná záchranářská sestra ze sanitky měla poraněný hrudník a v nemocnici zůstala na pozorování. Další tři muži měli poranění hlavy, hrudníku a nohy. Všichni byli převezeni do vinohradské nemocnice.


Vinu na nehodě vyšetřuje policie

\""Ukázalo se, že jsou to všechno lehčí zranění. Převážený pacient se při nehodě snad vůbec nezranil a pokračoval dál do nemocnice, kam měl původně namířeno,\"" řekla k následkům nehody středočeská mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Ani jedna z mluvčích záchranné služby se nechtěla vyjadřovat k míře viny jednotlivých aktérů nehody. \""To je věcí policie. Už se to vyšetřuje, zasahovali s námi na místě a případem se zabývají,\"" uvedla Jana Poštová.

David Garkisch

Foto: HZS Praha / Radek Krahulík

reklama

reklama

reklama

reklama